DHI Saç Ekimi


DHI yöntemi Nedir?

Saç ekimi olmayı dönüşüyorsanız, elbette hangi yöntemin sizin için uygun olduğunu bilmek istersiniz. En çok tercih edilen yöntemlerin başında olan ICE-FUE yönteminin yani sıra, DHI yani doğrudan saç ekim yöntemi tercihiniz olabilir.

DHI saç ekiminde, her saç bir mikro motor ile dikkatlice çıkarılır ve başınızın üzerinde tıraş etmeden istenen yere istenen açıyla, yönde ve derinlikte bir Choi kalemi ile geri yerleştirilir. DHI’ın temel özelliği, saçlarınızın tamamının kesilmesine gerek olmamasıdır. Bu tekniğin amacı, saç köklerinin sağlığını ve gücünü sağlamak için başın arkasından çıkarılan saç köklerinin mümkün olan en kısa sürede ekilmesini sağlamaktır. Bu saç ekimi, yara izi bırakmadan ve dikiş atmadan, olabildiğince doğal bir sonuç isteyen hastaların tercihidir. Bu yöntem ile doğal görünümlü bir saç çizgisine kavuşursunuz ve en kısa sürede sosyal yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

DHI yöntemi genellikle tıraşsız saç ekim tercih eden bay veya bayan ve çok fazla açıklığı olmayan hastalara uygulanmaktadır. Sadece ön hat, şakaklar ve saç aralarına 2000-3000 saç kökü ile kapatılabilecek alanı ihtiyaç duyan hastalara yapılmaktadır. Çünkü DHI, dar alanlarda daha sık ekim yapılabilmesine olanak sağlamaktadır ve bu sebepten geniş bir alana saç ekimi ihtiyaç duyan hastalara önerilmez. Bu hastalar için ideal olan teknik FUE tekniğidir.
DHI Yöntemi Nasıl Uygulanır?

DHI saç ekiminde, her saç kökü bir mikro motor ile dikkatlice çıkarılır ve başınızın üzerinde tıraş etmeden istenen yere uygun açı olan 40-45 derecelik açıyla, yönde ve derinlikte bir Choi kalemi ile saç ekimini gerçekleştirir. Saç kökleri çok özenli ve dikkatli bir şekilde saç ekim uzmanları tarafından Choi kalemleri içine birer birer yerleştirilir ve yerleştirdikten sonra uzman doktora Choi kalemleri ekim için verilir. Operasyonda Farklı ölçülerde Choi kalemleri kullanılır. Bunu belirleyen faktör saç kökü kalınlık yapısıdır. Kanal açma ve kök yerleştirme işlemlerini aynı anda yapıldığından, köklerin daha kısa sürede ekilmesini sağlamaktadır.
DHI Yöntemin Ile ICE FUE Yönteminin Farkı Nelerdir?

DHI yönteminde FUE tekniğinde olduğu gibi saç kökleri Micro motor yardımıyla alınmakta, burada tek fark ise uygulama şeklidir. FUE yönteminde saç ekimi 6000 saç köküne kadar uygulanabilirken DHI yönteminde bu sayı 3000 saç köküne kadar kısıtlıdır. Bunun en önemli sebebi uzmanlık gerektiren bir işlem olduğu için Uzman doktor tarafından işlemin gerçekleştirildiği ve bu sebepten işlemin uzun sürdüğüdür. 

FUE yönteminde kanal açma ve saç ekim işlemi 2 ayrı aşamada yapılırken, DHI yönteminde 1 aşamada saç ekimi gerçekleştirilmektedir.
DHI Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

> DHI yöntemi ile Ekim yapılacak bölgedeki mevcut saç kökleri kısaltılmadan ve tıraş etmeden doğrudan saç ekimi yapılabilir.
> DHI yöntemi kanal açma ve kök yerleştirme işlemleri ayni anda Choi kalem yöntemi ile yapılır.
> DHI yönteminde yara izleri olmadığından, daha hızlı bir şekilde iyileşme sürecine girer.
> DHI yönteminde saç kökleri çok beklemeden doğrudan ekilir.
> DHI yöntemi ile daha sık saç ekimine olanak sağlayarak Choi kalemi ile aralara girilerek ekim yapılabilir.
DHI Yönteminin Dezavantajları Nelerdir?

>DHI saç ekimi uygulayan uzman doktor acısından dikkat gerektiren bir yöntemdir ve bu sebepten diğer yöntemlere göre uzun sürmektedir.
> DHI yöntemi ortalama 8 ile 10 saat arası sürmektedir.
> DHI yöntemi meşakkatli uzun süren bir işlem olduğu için 3000’den fazla saç kökü ekimine uygun değildir.
> Choi kalemine yerleştirilen iğneler tek kullanımlık olması nedeniyle operasyon maliyeti daha yüksektir.